circaid®


Alternativa bandážování.


Během fáze kombinované redukční terapie (CDT = combined decongestive therapy) pacienti používají:

Pacienti mají možnost nastavit si své návleky sami a mohou se těšit mnohem větší pohyblivosti v porovnání s použitím bandáží.


obrázek

logo circaid


Inspirace z přírody


Většina z nás vůbec netuší, že žirafy mají žilní tlak v oblasti kotníků vyšší než 250 mm Hg. To je třikrát větší hodnota než u člověka. Žirafy však netrpí lymfedémy nebo žilními chorobami. Fyziologové objevili odpověď na tuto záhadu v kůži. Žirafí kůže je neelastická, což znamená, že se nenatahuje. Žirafy tak nejsou náchylné k problémům jako např. lymfedémy nebo žilní choroby, i když mohou stát na nohou až 24 hodin denně. circaid® integroval tento koncept do svých produktů a vytvořil řešení, která pomáhají pacientům při hojení a zároveň jim umožňují udržet si nezávislý životní styl.žirafa


Odkaz CircAid


Poté, co vychovala tři děti a po mnoho let trpěla lymfedémem, musela Hertha Shaw každých několik hodin odpočívat se zvednutýma nohama. Navzdory tomu, že vyhledala postupně pomoc u řady cévních specialistů, se její stav zhoršoval a v ohrožení bylo i její zaměstnání. Frank Shaw, její manžel a povoláním technik, byl také úspěšný vynálezce. Když viděl, jakými bolestmi trpí jeho manželka, rozhodl se, že musí najít nějaké řešení. Výsledkem byl první patentovaný návlek CircAid (zkratka z anglických slov “circulation aid” = pomoc při cirkulaci). Tato pomůcka doslova postavila jeho ženu zpět na nohy, a Hertha se tak mohla vrátit k normálnímu a aktivnímu životu. Tato původní technologie dala nakonec vzniknout společnosti CircAid Medical Products, Inc. (San Diego, USA) řízenou Frankem Shawem a jeho dcerou Sandrou Shaw. V roce 2012 se stal americký CircAid akvizicí společnosti medi z německého Bayreuthu.

medi – návleky


Ideální léčebné prostředky
během udržovací fáze.


Po redukční fázi nastává fáze udržovací. Pacienti jsou vybaveni návleky mediven® podle svých individuálních indikací*:

Pocit pohody, účinnost a praktičnost jsou klíčovými aspekty pro tuto dlouhodobou léčebnou fázi.

*Druhou možností použití jsou produkty circaid®, které mohou být alternativou pro pacienty, kteří nemohou nosit kompresní punčochy z důvodů nedostatku pohyblivosti, sociálního omezení a současného výskytu dalších závažných onemocnění.

obrázek


Technologie plochého pletení


Produkty mediven® určené pro terapii edémů jsou vyráběny technologií plochého pletení. Ploché pletení je prováděno na dvoulůžkových pletacích strojích. Tvarování punčochy se provádí změnou počtu jehel v jednotlivých částech punčochy (ujímání a přidávání jehel). Takto upletená punčocha je plošná a je potřeba ji šitím upravit do kruhové podoby končetiny. Z tohoto důvodu je na ploše pletených punčochách podélný šev. Punčochy pletené tímto způsobem mají menší tažnost z důvodu, že není potřeba punčochu tvarovat předpětím Lycry a většinou se používají i stroje s menším dělením, takže se zpracovávají silnější příze a punčocha se může lépe používat pro abnormální otoky končetin (úplet má díky nízké tažnosti a větší hrubosti menší náchylnost k tvoření “faldíků” a zařezávání do končetiny). Produkty plochého pletení mediven® splňují všechny zásadní parametry pro punčochy a návleky používané při léčbě lymfedémů. Jde zejména o krátkotažnost, vysoký pracovní tlak a naopak nízký klidový tlak použitého materiálu.Inteligentní a účinné produkty


medi compression je pečeť kvality, která je zárukou toho, že výrobky medi skutečně vynikají. Jde o produkty s funkčními účinky působícími do hloubky, díky kterým se budete cítit dobře. Pečeť medi compression je identifikačním znamením vybraných high-tech produktů společnosti medi v oblasti medicíny, životního stylu a sportu. Značka medi je spojována s více než šesti desetiletími zkušeností ve výzkumu a vývoji kompresivních výrobků s kvalitou made in Germany. Výrobní proces zajišťuje přesně dávkovanou kompresi na tělo – pro prokazatelně pozitivní účinky na zdraví, výkon a celkový pocit pohody.


medi